Squad
#1
Jestem pewien, że cześć z Was już o niej słyszała, część gra (Hej Marder!) ale niektórych może być zupełnym zaskoczeniem fakt istnienia gry Squad. Nieco mnie to dziwi, szczególnie biorąc pod uwagę pokrewną, wojenną tematykę. Tematem Squad są zmagania dwóch grup ludzi, którzy chcą zrobić sobie krzywdę w ładnej scenerii współczesnego pola bitwy.


[Obrazek: Yehorivka_3.jpg]Ładna sceneria.


Skala bitwy nie zadowoli weteranów starych Combatów, gdyż obecnie są to walki maksymalnie siłami wzmocnionego plutonu piechoty (a docelowo będzie to po około 50 osób na stronę). Za to pod względem graficznym jak i merytorycznym pozostaje na bardzo wysokim poziomie. Do tego WSPANIAŁY dźwięk. Jeżeli ktoś ma ochotę samemu sprawdzić jak to wygląda i brzmi to zachęcam do przejrzenia filmików na YT. Szczególnie tych w wysokiej jakości.
Tutaj przykład dbałości o szczegóły wybuchów. 


Taktycznie poziom również jest wysoki. Można stosować wszystkie powszechnie znane taktyki. Świetnie spisuje się ogień i manewr. Przygniecenie ogniem jest nieźle zrobione. Do wygranej wymagane jest współdziałanie zarówno wewnątrz drużyny jak i pomiędzy drużynami. Komunikacja jest niesamowicie istotna. Jednocześnie twórcom, poprzez przemyślane zabstrakcjonizowanie pewnych konceptów (np. system spawnów) udało się zachować bardzo dobry balans pomiędzy realizmem a atrakcyjnością.


No a oprócz tego już teraz jest przygotowywany mod przenoszący walkę w realia DWŚ:[Obrazek: screenshot_garand_wip5juz1.jpg]

Squad jest grą, która plasuje się dokładnie pomiędzy Armą a Insurgency gdy chodzi o doświadczenia płynące z gry. Ostatnio tak dobrze bawiłem się chyba przy Americas Army lub Darkest Hour. Jeżeli jesteście zainteresowani grą to odsyłam na oficjalną stronę: http://joinsquad.com/ , Reddita : https://www.reddit.com/r/joinsquad/ albo na naszą, polską stronę tj. http://naszsquad.pl/


Dodatkowo, jeżeli macie ochotę pograć w fajnym towarzystwie to już w ten piątek organizujemy event, na który chciałbym wszystkich was serdecznie zaprosić. Szczegóły znajdziecie tutaj:
http://naszsquad.pl/showthread.php?tid=5...273#pid273

Pozdrawiam 
Popo
  Odpowiedz
#2
Fajnie wygląda. Jest planowana wersja na OS X ?
 http://steamfactory.pl - sklep z koszulkami, z możliwością zamówienia własnych nadruków.

 CMBO CMBB CMAK CMBN CMRT CMFB CMFI Ultimate General: Gettysburg   War in the East
  Odpowiedz
#3
(12-04-2016, 12:24)PanPuzio napisał(a): Fajnie wygląda. Jest planowana wersja na OS X ?

Z tego co wiem to nie, zostaje tylko WIN. Aczkolwiek całość robiona jest na silniku UE4, więc sama konwersja nie byłaby przesadnie kłopotliwa.
  Odpowiedz
#4
Temat umarł a ostatnio w Squad kolosalne zmiany. Jakoś tak na przełomie lipca i sierpnia pojawiły się działające pojazdy, ale ucięło wszystkim FPSy do stopnia takiego, że ciężko było w niego grać. Pierwszego listopada natomiast wyszedł patch – V8, który przyniósł znaczne wzrosty FPSów, zmiany tempa rozgrywki, penetrację pocisków, piękne oświetlenie i wiele mniejszych, ale nie mniej fajnych zmian. Mamy parę nowych wersji map, zmiany na starych, w skrócie: grać nie umierać.

[Obrazek: dshkm_shield2.jpg]
[Obrazek: logar.jpg]

Tempo teraz jest nieco wolniejsze, pojawiła się warstwa logistyczna. Już nie wystarczy bardzo szybko strzelać headów żeby regularnie wygrywać mapy (nie żeby to przeszkadzało, po prostu już nie wystarcza).

Niedługo wszyscy będą mieli okazję się o tym przekonać, ponieważ od 10 do 13 listopada będzie darmowy weekend Squad na Steamie, do skorzystania z którego gorąco zachęcam.
  Odpowiedz
#5
Hej ho! Od 9 do 12 listopada jest kolejny Free Weekend, więc jeżeli ktoś ma ochotę zobaczyć co się w Squadzie zmieniło to zapraszam serdecznie na NaszSquadowe serwery. Jeżeli macie ochotę powalczyć pod ogarniętymi Squad Leaderami to ładujcie się do ekip prowadzonych przez ludzi z HSR. Początek we czwartek około 19:00
  Odpowiedz


Skocz do: