Gary Grigsby War in the East
(24-02-2017, 16:12)piotrmx napisał(a): Stan po 3 turach. GA S. Na czerwono plan dla korp panc, na niebiesko korp piech. Przeciwnik najwyraźniej chce się bronic. Ustawil obrone na Dnieprze, która będę chciał zrolować. A wcześniej dwa worki do których mam nadzieje wpadnie sporo czerwonych.

A teraz sytuacja na pn. Jak widac przeciwnik tez broni się na wysuniętych rubiezach. Na Łudze rozpoznanie lotnicze nic nie wykryło. Tylko jakies pojedyncze jednostki koło Wiaźmy. W takim razie bez zbytniego parcia do przodu. najpierw załadujemy czerwonych do worów.

Pytanie brzmi. Ile masz paliwa w jednostkach szybkich, jakie jest ich zmęczenie ? Jeśli kiepsko z tymi dwoma elementami musiałbyś się wstrzymac do momentu uzupełnienia zapasów i odpowiedniego wypoczęcia jednostek. Ilość punktów ruchu zależy od zmęczenia, morale i ostatecznie także od ilośći zaopatrzenia. Jeśli nie domkniesz od razu kotłów, nie uszczelnisz, możesz stracić 2-3 tury na domykaniu ich. Ryzyko utraty jednostek jest zerowe, ale czas wówczas w ogólnym rozrachunku będzie działał na Twoją niekorzyść. Ideał to okrązenie, w nastepnej turze wyeliminowanie, aby jednostki wysunięte do przodu jak najszybciej otrzymywały zaopatrzenie.
Patrząc od drugiej strony, czyli Twojego przeciwnika to chyba za wcześnie na południu postawił obrone, to Twoja szansa. Środek i północ jak na 3 ture wg mnie problematyczny, czy to ten czas Uśmiech
CMBO CMBB War in the East Ultimate General: Gettysburg
  Odpowiedz
Gra nabyta. Teraz czeka mnie nauka.
 http://steamfactory.pl - sklep z koszulkami, z możliwością zamówienia własnych nadruków.

CMBO CMBB CMAK CMRT CMFB CMFI Ultimate General: Gettysburg   War in the East
  Odpowiedz
PiotrMX oraz kolega który jeszcze na forum nie zaistniał podjeli sie trudu nauczenia mnie że są lepszymi graczami ;-)
Ciekawa gra. Cieszyłem się jak dziecko gdy udało mi się w scenariuszu Road to Leningrad, wycofać drogą morską jakieś jednostki z kurlandzkiego kotła(w sumie to sztaby)A także w scenariuszu Operation Blue znaleźć jakieś wojska do obsadzenia pewnego strategicznego miasta (jeden nauczyciel czyta, więc nie powiem którego ;-) ), a także uciec czyms z jednego z wielu kotłów.
 http://steamfactory.pl - sklep z koszulkami, z możliwością zamówienia własnych nadruków.

Odpowiedz
(01-03-2017, 23:03)PanPuzio napisał(a): PiotrMX oraz kolega który jeszcze na forum nie zaistniał podjeli sie trudu nauczenia mnie że są lepszymi graczami ;-)
Ciekawa gra. Cieszyłem się jak dziecko gdy udało mi się w scenariuszu Road to Leningrad, wycofać drogą morską jakieś jednostki z kurlandzkiego kotła(w sumie to sztaby)A także w scenariuszu Operation Blue znaleźć jakieś wojska do obsadzenia pewnego strategicznego miasta (jeden nauczyciel czyta, więc nie powiem którego ;-) ), a także uciec czyms z jednego z wielu kotłów.

Per aspera ad astra :-). W drugiej turze jestem pod Stalingradem i okrazam Rostów :-). Pozostaje zająć Saratow bo Don przekroczyłem i pojsc na Kaukaz. Póki co cos za łatwo.
  Odpowiedz
Mogłem dać dupy Uśmiech

Korzystając z przerwy w pracy dodam że :

W pierwszym etapie uwierzyłem że udało mi się jako tako odtworzyć front, niestety twoje jednostki szybkie, są naprawdę szybkie ;-) Nie zwróciłem należytej uwagi aby jednostkom zmienic status z unready na refit. Parę błędów jeszcze bym znalazł.

Na pewno, gra jest ciekawa i warto w nią zainwestować.

Odpowiedz
WitE w promocji na Steamie! Ledwie 36,99 ojro Uśmiech
 CMBN CMFI CMRT Ultimate General: Gettysburg War in the East
  Odpowiedz
Gram już 3 bitwe w East Fronta. Gra spełnia moje oczekiwania i nadzieje jakie w niej pokładałem.

Odpowiedz
Jest jakiś chetny do partyjki w WITE? Strona dowolna. Ustawienia do uzgodnienia. 41-45 ale jestem otwarty na inne scenariusze. Np 42-45.
  Odpowiedz
Ja moge sprobowac sowietami.
  Odpowiedz

Skocz do: