Hearts of iron 4 - ogólnie
Wakacje wakacjami, a na forum to chyba ktoś granat wrzucił taka cisza.

Z innej beczki - ktoś zabrał się za ten tytuł? Ja kupiłem i jestem zadowolony nowe rozwiązania jak najbardziej na plus.
Mimo jak wszyscy pisali kilku uproszczeń, są nowe możliwości czego nie było w starych częściach, ogólnie bardzo dobry HOI. I co zasługuje na uwagę to serwery można zakładać i ludzie mogą wbijać do multi. Nie wiem czy było coś takiego w HOI3 w które grałem któtko z racji nie grywalności zaraz po premierze, ale jest taka opcja. Na 32 graczy bym nie próbował ale w kilku można pograć.
Na minus jak zwykle można zaliczyć AI, które jest głupie jak cholera ale od czego jest steam workshop gdzie ludzie robią ciekawe mody i jednym kliknięciem pobiera się dodatek min. jakieś usprawnienia w zarządzaniu AI. Potestuje to zobaczymy. A koledzy co sądzą? czy w ogóle ktoś to zakupił? czy ktoś tutaj jeszcze żyje? czy ja mam ostatni zamknąć drzwi i zgasić światło?Uśmiech - pozdrawiam
[Obrazek: CMBN.png][Obrazek: CMFI.png][Obrazek: CMRT.png][Obrazek: CMBS.png]
  Odpowiedz
Ja jeszcze żyję, grę zakupiłem i bardziej mi odpowiada niż HoI 3. W stosunku do porzedniczki jest kilka uproszczeń które wychodzą na plus. Najbardziej podoba mi się pomysł wyznaczania planów ataku dla wybranej armii. Po wyznaczeniu kierunku ataku mamy informacje o możliwościach jego realizacji.  Można określić czy plan ma być wykonywany ostrożnie czy ryzykownie itp. Jeżeli wydamy rozkaz ataku komputer sam pilnuje linii frontu i co się na nim dzieje, gdzie najlepiej zaatakować które jednostki zmęczone walką wycofać itp. Oczywiście zawsze można też ręcznie kierować podległymi  dywizjami.  Przypomina to jak  naczelne HQ  wie lepiej gdzie kierować wojskami niż sztaby przy lini frontu. 
Ciekawie też rozwiązano kwestię rekrutacji i zaopatrzenia naszych wojsk, żeby powołać/uzupełnić dywizję to należy posiadać ludzi i  sprzęt który ona używa. Produkcją sprzętu zajmuje się przemysł od broni podstawowej, przez pojazdy, działa czy czołgi. Szablony dywizji możemy ustalić sami, a możliwości jest naprawdę dużo.
CMBN CMFI CMRT CMFB CMBS
  Odpowiedz
Logistyka jest genialna. Plany wojenne jakoś dziwnie mi się sprawdzały, ale może nie umiem tego obłsugiwać. Badania i zarządzanie państwem beznadziejne. Handlowanie fabrykami, trochę rozumiem o co chodzi, ale wygląda to idiotycznie. Wybieranie sobie paru doradców, jak w EU to beznadzieja, ja chcę z powrotem możliwość zarządzania ministerstwem! Dlaczgo to usunięto. To było jakieś skomplikowane??? Dobrze, ze uproszczono lotnictwo, bo to było straszne w HoI3 zwłaszcza w modzie Black ICE. Nie ma szpiegostwa! WTF, chociaż jakąś namiastkę by zrobili, na prawdę potrzebny będzie na to osobny dodatek??? Decyzje narodowe niby fajne, ale wiele jest jakiś dziwnych i bezsensu, zrobione chyba na szybko. Ogólnie trzeba poczekać na x dodatków i jakieś dobre mody
  Odpowiedz
Mnie jakoś ciągle odrzuca od 4. Ale jak znajdę więcej czasu aby przysiąść to pewno się wciągnę. Jak na razie u mnie rządzi HOI3 + BlackIce.
  Odpowiedz
Badania technologi to jest kiepsko rozwiązane na takie rzeczy jak szpiegostwo i lepsze zarządzaniem państwem to trzeba poczekać do jakiegoś DLC. Wystarczy spojrzeć na inne gry Paradoks EU4 czy CK2 które rozwijają sie stopniowo.
CMBN CMFI CMRT CMFB CMBS
  Odpowiedz
Ja pogrywam na najnowszym BLACKICE w Hoi3 i nie wiem co by mogło mnie przekonać do Hoi4. Oprócz tego pogrywam w Stellraris którą uważam za świętną grę.
Hoi4 kupię jak stanieje i wyjdzie BLACKICE pod czwórkę. Z tego co widziałem słyszałem masakra
  Odpowiedz
Pograłem trochę Polską, wraz z ze specjalnym dodatkiem dla niej. Fajnie. Można dołączyć do Osi, albo ZSRR. Można utworzyć Międzymorze. No to szał, gram. Euforia szybko opadał. Polityka jest z dupy. Utworzenie sojuszu z Litwą, a następnie Łotwą i Estonią jest bajecznie proste. Nie potrzeba żadnych przewrotów, nacisków budowania relacji nic. Wystarczy "wynaleźć" kilka "celów narodowych", których "wybadanie" zawsze zajmuje 70 dni. Pozostałe kraje tak samo. Ale już np. pozyskać Rumunię nie jestem w stanie. Nie mam ku temu żadnych narzędzi. mogę na maksa poprawić relacje, ale to na nic nie wpływa. Jest jakiś współczynnik niechęci i już. W obronie Czechosłowacji, zamiast udziału w rozbiorze, też nie mogę wystąpić. Polityka jest beznadziejna
  Odpowiedz
Dzięki za info nie kupię tego shitu
  Odpowiedz
Ostatecznie podarowałem sobie tą grę gdy zobaczyłem niezliczone dywizje piechoty RPA atakujące pozycje włoskie przez Saharę Język
  Odpowiedz
Odgrzebuje temat bo jest jakiś tam pomysł na powalczenie multiplayer - Mirek i ja będziemy zmieniać bieg historii bądź nie, czy ktoś jeszcze? termin wrzesień. Fajnie by było pograć 2na2 - większe emocję bądź - 3 w innych ustrojach.
[Obrazek: CMBN.png][Obrazek: CMFI.png][Obrazek: CMRT.png][Obrazek: CMBS.png]
  Odpowiedz

Skocz do: